NORČKI VRH BLIŽJE MESTNEMU SREDIŠČU
Tudi sedaj ko so lokalne volitve mimo na območju občine Gornja Radgona potekajo različne naložbe, ki služijo izboljšanju življenjskega standarda občanov. In medtem ko ...
Namenu so predali prenovljeno lokalno cesto skozi Norički Vrh
Tudi sedaj ko so lokalne volitve mimo na območju občine Gornja Radgona potekajo različne naložbe, ki služijo izboljšanju življenjskega standarda občanov. In medtem ko mnogi čakajo, da bo čim prej zgrajena nova policijska postaja (otvoritev predvidena 1.5.2011), da bo dokončana rekonstrukcija glavne ceste med obema krožiščema, ter Panonske ulice, potem da se bo začela rekonstrukcija glavne ceste proti Ptuju (dovoz do avtoceste)..., so v kratkem času namenu predali dve pomembni pridobitvi. Najprej so odprli enkratno sanirano Kerenčičevo ulico in sploh območje nekdanjega mejnega prehoda, sedaj pa so svojo sodobno urejeno cesto z vso potrebno infrastrukturo dobili še prebivalci dela Noričkega Vrha, streljaj od središča mesta Gornja Radgona, ki bodo sedaj bistveno „bližje“ središču mesta.
Vzhodni del Noričkega Vrha, kjer je vedno več novih hiš in s tem več prebivalcev, je prvi asfalt dobil pred več kot 30 leti, ko so cesto asfaltirali s pomočjo samoprispevka. Ker se cestišče nahaja na strmem – hudourniškem pobočju, je bil asfalt močno načet, čemur je pripomogel tudi vse večji promet. Zato je občina Gornja Radgona pristopila k razširitvi in modernizaciji cestišča, od „Koko bara“ in družine Krendl, do Kurbusa in Korošca, v skupni dolžini skoraj 600 metrov. Obenem z zemeljskimi deli za položitev asfalta so v cestišče vgradili kanalizacijo, vodovod, plinovod in položili napeljavo za javno razsvetljavo ter širokopasovno napeljavo. Dela je izvajalo podjetje Komunala Lenart, celotna investicija pa je znašala okrog 110.000 evrov.
Na Na križišču nove ceste z cesto, ki pelje proti Policam, so krajni, ki so vezani na novo pridobitev, so pripravili slovesno otvoritev, katere so se udeležile desetine stanovalcev in gostov. O novi pridobitvi sta spregovorila domačin Pepi Kerndl in radgonski župan Anton Kampuš, ki je izrazil zadovoljstvo, da lahko občina poskrbi tudi za tiste, ki živijo zunaj občinskega središča. Je pa objavil žalosten podatek, da je v radgonski občini je še vedno okrog 20 odstotkov gospodinjstev, ki živijo ob makadamskih cestah, a tudi do teh, kot je dejal Kampuš, bodo pripeljali asfalt, ko bodo na voljo sredstva, torej postopoma. Kampuš je tudi zaprosil stanovalce ob cesti, da kdaj pa kdaj tudi sami poprimejo za lopato, če je kaj potrebno postoriti na cesti, in da ne čakajo vedno na komunalce. Ob kratkem kulturnem programu za katerega je poskrbel harmonik in humorist Dani Rajh, so trak svečano prerezali župan Kampuš, ter domačina Alojzija Kozar in Pepi Kerndl. Nato pa so se vsi udeleženci po lepi asfaltirani cesti odpravili peš do Kurbusove domačije, kjer so krajani, ki živijo v tem delu naselja, za vse udeležence pripravili bogato pogostitev in nazdravili novi pridobitvi, ki bo predvsem prispevala k boljši prometni varnosti.
„Vsem je jasno, da finančna sredstva za to cestišče z vsemi infrastrukturnimi priključki niso bila neupravičeno porabljena, ampak da to naselje nujno potrebovalo. Sedaj, ko se je to uresničilo je to za nas veliki dogodek“, je med drugim povedal Pepi Kerndl, ki se je v svojem nagovoru vrnil 42 let nazaj, kot tam ceste sploh ni bilo. „Obstoječa cesta je bila v gozdu, saj še se danes ta klanec lepo vidi. Gradbeni material za prve graditelje se je vozil po bližnjem sadovnjaku. Ko pa je bilo interesentov za gradnjo vse več, sem šel h gospe, ki je prodala te parcele, vprašat kaj je s cesto in odgovor je bil ˝Znajdi se kak veš in znaš, parcelo za cesto imaš. Pa smo se dogovorili, da cesto naredimo sami s svojimi lastnimi sredstvi. Mislim da je bilo to leta 1971. Stroški strojnega dela niso bila mala, niti gramozni nasip z valjanjem, ter vgrajevanje cestnih kanalet in ureditev škarp. Za vso to dejavnost je bilo vloženega ogromno prostovoljnega dela in moram povedati da ni bilo nobenega negodovanja, da ne bom ali pa da nočem. Sčasoma smo spoznali, da nam nasipni gramoz odnaša voda, smo se ponovno dogovorili, da ta strmi del asfaltiramo. Potem so sledili ponovno sestanki z izvajalci in prišel je čas za asfalt, stroški seveda na naš račun, in ta asfaltirana cesta je vzdržala do letošnjega leta“.
Posebej je Kerndla in vse druge domačine razveselilo, ko „letos poleti, kot strela z jasnega, pridrvijo sem stroji in se je zgodilo to, kar se je zgodilo. Izkopali, položili, zakopali so kar nekaj cevi, ki bodo uporabne. Pri sami rekonstrukciji te ceste pa naj omenim tudi to, da so krajanom na momente popuščali tudi živci in da je v tem primeru prišlo tudi negodovanje, ki pa jim ne zamerimo. Zamerimo pa tistim, ki so iz principa ovirali gradnjo tega cestišča. Tudi taki ljudje se tukaj najdejo“, je dodala Kerndl, ki je zahvalil županu, občini, izvajalcem, nadzornikom...